Дослідження зразків керну


Дослідження фільтраційно-ємнісних властивостей керну в пластових умовах

Дослідження зразків керну дає змогу оперативно отримати інформацію про ємнісно-фільтраційні властивості зразка керну в умовах максимально наближених до пластових та вивчити вплив різних промивальних рідин на рахунок забруднення, а також дію підібраних рідин інтенсифікації на рахунок відновлення початкової проникності зразка.

Правильний підбір рецептури і властивостей промивальних чи рідин інтенсифікації, а також дослідження їх дії на зразок керну в пластових умовах, дає можливість отримати очікувані продуктивні характеристики свердловини, виключити ризик безповоротного блокування пор продуктивного пласта.

Дослідження зразків керну на підприємстві виконується з допомогою установки УДПКПУ, яка дозволяє виконувати заміри фазової проникності в пластових умовах на зразках керну діаметром 30 мм і має можливість стискати зразок з однаковим зусиллям, як в радіальному, так і в осьовому напрямку, щоб здійснити на зразок гідростатичне навантаження, що близьке до природних умов залягання порід. Має можливість виконувати заміри при значеннях тиску обжиму до 100 МПа та температури до 200 ºС, в умовах, які максимально імітують пластові.

Відповідно до геолого-технічного завдання, проводиться підбір, вибурювання та спеціальна підготовка зразків керну. В камері високого тиску створюються термобаричні умови досліду, що відповідають природним умовам залягання продуктивного покладу. Нагнітання тиску обжиму та тиску досліджуваного пластового флюїду в зразку керну проводиться ступенево.

Результатом таких робіт є визначення основних причин зниження очікуваних видобутків після виходу свердловини з буріння чи капітального ремонту (кольматація привибійної зони, утворення стійких та нестійких пробок в стволі експлуатаційних свердловини ін..), більш якісно підбирати рідини буріння, глушіння та методи інтенсифікації, що дозволять отримати кращий результат по відновленню чи покращенню фільтраційних властивостей порід-колекторів, наростити темп видобутку і як наслідок збільшити коефіцієнт вилучення.

 

Зв'язатися з нами