Розробка питомих норм водоспоживання та водовідведення, ІТНВПВ


В ході розробки питомих норм водоспоживання та водовідведення використовуються поняття норми водоспоживання та водовідведення.

Норма водоспоживання — гранично припустима кількість води потрібної якості для виробництва одиниці продукції встановленої якості в певних організаційно-технічних умовах.

Норма водовідведення — гранично припустима кількість стічних вод певної встановленої якості, які утворюються при виробництві одиниці продукції встановленої якості в певних умовах.

Індивідуальні балансові норми водоспоживання та водовідведення розробляються з метою отримання дозволу на спеціальне водокористування та  призначені для:

  • визначення планової потреби у воді на підприємствіводокористувачі;
  • встановлення лімітів забору та використання вод, скидання зворотних вод;
  • проектування систем водопостачання та каналізації;
  • контроля за використанням води та скидами підприємств.

Строк та вартість з розробки індивідуальних поточних балансових норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції складається індивідуально.

ІТНВПВ (проект індивідуальних технологічних нормативів використання питної води).

Індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (ІТНВПВ) розробляються з метою отримання дозволу на спеціальне водокористування, у відповідності з Наказом Державного комітету України з питань ЖКГ від 15.11.2004 № 205 «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження технологічних нормативів використання питної води»

ІТНВПВ  — технологічні нормативи, установлені для конкретного підприємства.

Поточні ІТНВПВ — технологічні нормативи, установлені з урахуванням існуючих рівнів технологій для конкретного підприємства.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» технологічні нормативи використання питної води розробляються кожним підприємством питного  водопостачання, погоджуються з обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої  влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного  середовища та затверджуються органами місцевого самоврядування.

Зв'язатися з нами