Укрнаукагеоцентр розпочав аналітичні дослідження ущільненого карбонатного колектора.
Результати проведених аналізів дозволять, у кінцевому рахунку, нарощувати видобування вуглеводнів шляхом більш ефективного використання надр.
ДП «Укрнаукагеоцентр» розпочато виконання детального комплексу аналітичних досліджень ущільненого карбонатного колектора. Мета дослідження: визначити генераційний потенціал порід, їх катагенетичних перетворень та змоделювати вплив рідин-інтенсифікаторів при різних термо-баричних умовах. Дослідження проводять разом з фахівцями АТ «Укргазвидобування», ТОВ «Везерфорд Україна» та компанії TACROМ.
«ДП «Укрнаукагеоцентр» стояло у витоків вивчення проблеми нафтогазоносності нетрадиційних колекторів в державі і, завдяки висококваліфікованому персоналу та спеціальному сучасному лабораторному обладнанню, успішно продовжує роботи по дослідженню ущільнених колекторів. Ці дослідження спрямовані на підвищення ефективності інтенсифікації притоку вуглеводнів, у тому числі за технологією ГРП», — прокоментував генеральний директор підприємства Сергій Левченко.
Як повідомили спеціалісти «Укрнаукагеоцентру», планується проведення піролізного аналізу на установці ROCK-EVAL 6 CLASSIC S3 для визначення типу органічної речовини, ступеню термальної зрілості органіки, генераційного та вуглеводневого потенціалу порід.
Даний широкий спектр досліджень сприяє значно глибшому вивченню параметрів прогнозної і встановленої нафтогазоносності на площах і родовищах, що є надзвичайно актуальною проблемою на різних етапах вивченості надр.
«ДП «Укрнаукагеоцентр традиційно залишається лідером за обсягами проведення науково-дослідницьких робіт для підприємств нафтогазового комплексу, направлених на нарощування потенціалу та власного видобутку вуглеводневої сировини в Україні, — каже Голова правління ПрАТ «НАК «Надра України» Тарас Кузьмич. — З 2010 р. підприємство активно займається розробкою інноваційних пілотних проєктів по дослідженню нетрадиційного колектора, зокрема перспективні ділянки надр Юзівська і Олеська першочергово були обгрунтовані та запропоновані до ліцензування саме фахівцями цього ДП на основі власних науково-методичних напрацювань з врахуванням досвіду провідних світових компаній».
ДП «УКРНАУКАГЕОЦЕНТР»