«Укрнаукагеоцентр» провела газогідродинамічні дослідження свердловин на замовлення Smart Energy
Протягом минулого тижня на замовлення ПАТ «Укргазвидобуток», яке є активом Smart Energy, дослідницьким загоном ДП «Укрнаукагеоцентр» було проведено газогідродинамічні дослідження свердловин № 20, 61, 62 Островерхівського газоконденсатного родовища. Під час проведення робіт, високоточними глибинними манометрами-термометрами (діапазон виміру тиску 0…100 МПа, діапазон виміру температури 0…+150°С, кількість точок запису 2162688 або 250 діб безперервної роботи) та установки ЛМ-7 на базі автомобіля ГАЗ-66 (лебідка з дротом діаметром 2 мм, довжиною 7000 м), було виміряно пластові тиски та температури, знято епюри розподілу тиску по стовбурах свердловин, записано криві відновлення вибійних та устьових тисків і проведено дослідження на усталених режимах фільтрації.
За результатами проведених робіт Замовник отримав інформацію про розподіл флюїдів у свердловинах по глибині, поточний енергетичний стан покладів, стан привибійної та віддаленої зон пласта (значення скін-ефекту), проникність пластів, радіус зони дренування свердловин, просторову модель покладу, оптимальний технологічний режим експлуатації свердловин. Голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич усіляко підтримує проведення підприємством таких дослідницьких робіт на свердловинах та широкі виробничі зв’язки з Замовниками. «Такі дослідження вкрай необхідні для грамотної експлуатації покладів і родовищ вуглеводнів, а ДП «Укрнаукагеоцентр» є надійним та досвідченим підрядником у виконанні повного комплексу газогідродинамічних досліджень свердловин», — зазначив очільник Компанії. > Генеральний директор «Укрнаукагеоцентр» Сергій Левченко відзначив, що завдяки такої підтримки керівництва НАК «Надра України» технічна база цього напрямку робіт постійно розширюється та оновлюється. На сьогоднішній день підприємство володіє трьома лабораторіями на базі ГАЗ-66 з лебідками для спуску глибинних приладів на проволоці діаметром 2,0 мм, високоточними глибинними та устьовими манометрами-термометрами, лубрикаторними установками УЛГП-700 (лубрикатор та превентор), для досліджень із довготривалою реєстрацією тисків на вибої свердловин в умовах корозійно-агресивного середовища, введена в експлуатацію сучасна пересувна лабораторія на базі автомобіля «КАМАЗ-4310» із лебідкою ЛСГ-25 під проволоку діаметром 3мм з довжиною понад 6000 м з усім необхідним допоміжним обладнанням.
«Загалом для компаній як державної (АТ «Укргазвидобування»), так і приватної форм власності (Geo-Alliance Group, Burisma Group, ПАТ «Укрнафтобуріння» та інші) за 2020 рік дослідницькими загонами ДП «Укрнаукагеоцентр» було проведено газогідродинамічні дослідження на усталених та неусталених режимах фільтрації на більше, ніж 200 свердловинах, з інтерпретацією результатів за новітніми методиками та з використанням сучасних програмних комплексів», — повідомив Сергій Левченко. В сукупності, гідродинамічні дослідження дають можливість надрокористувачам уточнити гідродинамічну модель покладу, провести оцінку дренованих свердловинами запасів вуглеводнів, визначити необхідність проведення робіт з інтенсифікації припливу вуглеводнів, доцільність буріння нових проектних свердловин, своєчасно здійснювати оперативне регулювання процесів розробки родовищ.
ДП «УКРНАУКАГЕОЦЕНТР»