Розпочали підготовку до будівництва Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу

Проєкт керносховища презентували під час візиту Голови правління НАК «Надра України» до ДП «Укрнаукагеоцентр»

Днями Голова правління ПрАТ «НАК «Надра України» Тарас Кузьмич разом із головою Державної служби геології та надр Романом Опімахом відвідали ДП «Укрнаукагеоцентр». У рамках робочого візиту спеціалісти Укрнаукагеонцентру презентували власне бачення та макет проєкту Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу, виготовленого за ініціативи НАК «Надра України».

«Важливою умовою ефективної роботи та розвитку геологічної галузі є кондиційне, довготривале збереження первинної геологічної інформації, — наголосив під час обговорення Тарас Кузьмич. — Цей проєкт має стратегічне згначення для держави, а його реалізація стане першою сходинкою до формування єдиної вертикально-інтегрованої, а головне, загальнодоступної системи по роботі з первинною геолінформацією».

Проєкт передбачає, що Державне сховище геологічної інформації та кам’яного матеріалу включатиме 2 модулі – власне сховище інформації (фонди) та керносховище (петрофонд), обладнані за вимогами світових стандартів. «Ми запланували будівництво сучасного, належно обладнаного приміщення, де кам’яний матеріал збрігатиметься у термо-ізоляційних, вологостійких, вогнезахисних боксах. Для попередження руйнування, забруднення керну та безпечної роботи персоналу, передбачені системні модулі підтримки вологості, температурного режиму, пиловидалення», — пояснює Тарас Кузьмич.

Сховище кам’яного матеріалу розраховане на 145000 пог.м. керну.

Будівництво державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу ДП ПрАТ НАК «Надра України» «Укрнаукагеоцентр» дозволить зацікавленим надрокористувачам та потенційним інвесторам безпосередньо на місці отримати не лише фахові консультації, а і замовити необхідний комплекс лабораторних досліджень із застосуванням новітнього обладнання.

ДП «УКРНАУКАГЕОЦЕНТР»