Ефективна розробка покладів вуглеводнів: виклики та технології.

НАК «Надра України» визначила одним із своїх пріоритетів нарощення мінерально-сировинної бази шляхом підвищення ефективності розробки корисних копалин.

Підвищення ефективності розробки покладів вуглеводнів та нарощення мінерально-сировинної бази держави — одне з пріоритетних завдань НАК «Надра України». Про це неодноразово наголошував Голова правління Компанії Тарас Кузьмич. З цією метою ДП Укрнаукагеоцентр запропонувала адаптацію запланованих технологічних робіт з інтенсифікації до умов видобування окремого виду сировини.

 «Одним із найважливіших елементів використання новітніх технологій у промислових масштабах, є лабораторні випробування, де остаточно формуються основні вимоги і уточняються всі елементи технології.Такі підходи успішно впроваджуються в комплексній аналітичній лабораторії, де розробляють і застосовують нові методи із залученням сучасних технічних засобів з дослідження керну та флюїдів», – відзначив генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Сергій Левченко.

Проведені дослідження дають змогу підібрати оптимальні рідини для інтенсифікації припливу вуглеводнів. Вивчення взаємодії бурових розчинів та рідин інтенсифікації із зразками керну проводились зокрема для ПрАТ «Нафтогазвидобування», Burisma Group, Schlumberger, ТОВ «Везерфорд Україна» та ін.

Іншою проблемою на сучасному етапі розвитку нафтогазопромислового комплексу є використання нових хімічних реагентів у складі промивальних розчинів та рідин інтенсифікації, які можуть бути несумісні з породою чи продукцією свердловини.Для вирішення цих проблем у комплексній аналітичній лабораторії ДП «Укрнаукагеоцентр» проводиться комплексне дослідження як рідин (нафти, конденсату, води, технологічних рідин), так і відкладень з визначенням їх складу та природи походження.

«Аналіз промислових, геологічних даних та інформація про склад вуглеводневих флюїдів, пластової води і відкладень дають змогу зробити висновок про природу походження таких новоутворень та визначити оптимальні шляхи їх видалення, що дозволить значно подовжити час експлуатації свердловин і сприятиме збільшенню їх продуктивності», — пояснив Голова правління Тарас Кузьмич.

 

 

 

 

 

 

 

ДП «УКРНАУКАГЕОЦЕНТР»