Розробка та оформлення паспортів водних свердловин
Крім дозволу на спеціальне водокористування, організація, що має на своєму балансі свердловину, повинна отримати Паспорт. Це офіційний документ, форма якого визначена наказом № 145/84 Міністерства екології від 06.04.2016 року.
Паспорт свердловини — документ, в якому зафіксовано основні геологічні, технічні і технологічні відомості про свердловину.
Паспорт на артезіанську свердловину.
Важливи є те, що він складається по затвердженій формі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 №963 і в ньому прописуються такі дані:
- оглядова карта у масштабі 1:25000;
- місце розташування (адміністративна прив’язка артезіанської свердловини: область, район, населений пункт, вулиця, номер будівлі)
- географічні координати свердловини з точністю прив’язки до 1 секунди та зазначенням системи координат – WGS-84, СК-42 (із з застосуванням GPS)
- належність артезіанської свердловини (для юридичної особи – найменування, код за ЄДРПОУ, місцезнаходження / для фізичної особи – користувача артезіанської свердловини: прізвище, ім’я, по батькові; місце проживання/реєстрації)
- призначення, дата початку і кінець буріння;
- положення і глибина вибою;
- конструкція свердловини;
- геологічний розріз;
- абсолютні відмітки продуктивних пластів;
- статичний та динамічні рівні води;
- дебіт свердловини;
- виписка- даних аналізів лабораторій, що виконали дослідження проб води, відібраних із артезіанської свердловини, санітарно-технічні показники по безпечності та якості води і інші відомості;
- Зона санітарного режиму;
Паспорт є заключним етапом буріння. До нього також додається акт про приймання виконаних робіт і акт про передачу свердловини замовнику.
В процесі експлуатації свердловині може знадобитися поточний чи капітальний ремонт або профілактичні заходи, та без точних відомостей про конструкцію свердловини жодна ліцензована організація не візьметься за подібну роботу адже це може мати вкрай негативні наслідки.
Як об’єкт природокористування, кожна свердловина повинна бути поставлена на облік в Державному водному реєстрі з обов’язковим присвоєнням їй кадастрового номера (згідно п. 2, 3 Порядку № 963). Якщо вона буде служити для подачі питної води, необхідно отримати погодження в органах СЕС.
Основні етапи легалізації свердловин:
- Розробка проекту на буріння.
- Отримання дозволу на проведення робіт (за потреби).
- Будівництво свердловини.
- Установка лічильників, які фіксують водоспоживання, фільтрів і кранів.
- Узгодження паспорта водозабірних споруд.
- Занесення свердловини до реєстру.
- Отримання дозвільної документації на водокористування.