Історія

Підприємство започатковано в 1936 році створенням в м. Ромни Сумської області науково-дослідної лабораторії по аналізу даних буріння на Роменській солянокупольній структурі. Робота лабораторії проводилась в тісній співпраці з науковцями інституту геологічних наук Академії Наук Української РСР і була ознаменована відкриттям першого в східній Україні Роменського нафтового родовища.

Після перших успіхів геологорозвідувальні роботи на нафту та газ набувають широких масштабних обсягів, а лабораторія – статусу Центральної. Розробляються нові напрямки геологорозвідувальних робіт. За безпосередньою участю працівників лабораторії відкриваються унікальне Шебелинське газове, нафтогазове Радченківське та інші родовища. Цим розпочато відкриття крупного Східного нафтогазовидобувного регіону України.

Центральна науково-дослідна лабораторія в подальшому, у зв’язку з виробничою необхідністю, зазнавала різних змін у назві, але завжди була першою у всьому:

  • в пошуках нових покладів ВВ у глибокозалягаючих горизонтах;
  • в прогнозуванні занурених структур і відкритті у них параметричним бурінням нових родовищ;
  • у вивченні міжкупольних зон центральної частини западини і відкритті крупного Машівсько-Шебелинського газовидобувного району;
  • у відкритті і розвідці понад 200 родовищ, які забезпечують основний видобуток вуглеводнів у Східному регіоні, що становить більше 80% загального видобутку вуглеводнів по Україні.

На сьогодні Укрнаукагеоцентр, як науково-виробниче підприємство, що виконує обгрунтування, організацію та проведення геолого-пошукових і геолого-розвідувальних робіт на нафту та газ і нетрадиційні вуглеводні (сланцевий газ, газ-метан шахтних полів вугільних басейнів, газ центрально-басейнового типу), є унікальним у геологічній галузі України.

Завдяки успішній співпраці з провідними світовими компаніями, підприємство володіє власною технологією та відповідним кадровим потенціалом, що дозволяє на високому і якісному рівні розробляти напрямки пошукових робіт як на сланцевий газ, так і на традиційні вуглеводні в різноманітних пасткових умовах.

За результатами попередніх наукових досліджень на основі розроблених критеріїв газоносності сланцевих порід виділено найбільш перспективні зони постановки ГРР та видобутку сланцевого газу в Східному регіоні України.